خرید چرم فرمان خودرو
 • 15 آذر 00
 • 2661 بازدید

خرید چرم فرمان خودرو

لوازم جانبی که برای خودرو ها در بازار دیده می‌شوند، بر اساس خواسته های مشتری ها طراحی و تولید شده‌اند. این خواسته ها نیز از آن جایی نشات می‌گیرد که صاحب خودرو یا رانندگان می‌خواهند ارزش و تمیزی خودرویشان حفظ گردد. از همین رو بودجه‌ای برای خرید چرم فرمان خودرو یا روکش صندلی در نظر گرفته می‌شود.

همان طور که می‌دانید گستره‌ای از انتخاب ها بین انواع اکسسوری خودرو در فروشگاه های مختلف وجود دارد. اما انتخاب و خرید چرم فرمان خودرو یا زیر پایی با کیفیت در بین این تنوع چندان هم کار آسانی نیست. در این مقاله از میلاد کاور هر آن چه که در هنگام خرید چرم فرمان خودرو باید بدان توجه داشته باشید را گردآوری کرده‌ایم.

آشنایی با اکسسوری های خودرو

اکسسوری و لوازم جانبی خودرو تقریبا یک معنا را در بازار به همراه دارند. هر دو به گروهی از ابزار یا لوازم اطلاق می‌شوند که استفاده از آن ها اختیاری بوده و بیشتر نشانه‌ی سلیقه و میزان اهمیت رانندگان به خودرویشان است. تنوع این گروه از کالا ها  بسیار زیاد است و از کف پوش خودرو تا چرم فرمان و … را شامل می‌شوند.

اگر بخواهیم چند دلیل برای اختصاص بودجه برای خرید چرم فرمان خودرو یا هر اکسسوری دیگری بیاوریم قطعا حفظ ظاهر زیبا و تمیز خودرو در این دلایل قرار می‌گیرد. استفاده از کالا های این چنینی، که با توجه به تناسب رنگ فضای داخل ماشین انتخاب شده‌اند، سبب می‌شود صندلی های اصلی یا کف خودرو متر در معرض عوامل آلاینده و مخرب قرار گیرند.

پر فروشترین و البته کارآمدترین اکسسوری های خودرو را می‌توان در موارد زیر دسته بندی کرد:

✔روکش صندلی خودرو

✔کفپوش خودرو

✔دور گیر فرمان خودرو (چرم فرمان)

✔پشت گردنی راننده

✔کاور دنده و سر دنده

✔بو گیر و عطر داخل خودرو

✔عایق صندوق عقب

✔بار بند

✔تزئینات روی داشبورد

✔روکش داشبورد

✔برچسب های شیشه

✔نورگیر پشت شیشه

 

در میان کالا هایی که در فهرست بالا آورده شده است برخی صرفا جنبه‌ی تزئینی دارند و برخی دیگر برای مراقبت از خودرو ضروری به نظر می‌آیند. برای مثال روکش صندلی، چرم فرمان و کفپوش (زیر پایی) خودرو از این دسته محصولات شناخته می‌شوند. معمولا رانندگان هم زمان با خرید خودرو، نسبت به تهیه و خریداری این چند قلم کالا اقدام می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل مهمی که رانندگان را به انتخاب و خرید این دسته از لوازم جانبی تشویق می‌کند، حفظ ارزش خودرو است. خودرو ها با هر نوع کاربری که داشته باشند، جز کالا های مصرفی بر شمرده می‌شوند. اما می‌توان با استفاده از چنین محصولاتی ظاهر زیبا و شیک آن را مانند روز اول نگه داشت.

 

با اطمینان از کیفیت برای خرید روکش صندلی ماشین های مختلف به میلاد کاور اعتماد کنید.??????

 

البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که رانندگان را وادار به هزینه های جانبی مانند خرید چرم فرمان خودرو خواهد کرد. به طور مثال برخی از کارخانه های خودرو سازی در طراحی فرمان خودرو به جنس های پلاستیکی شکننده، تیره رنگ و بی کیفیت  اکتفا می‌کنند. یا این که برای خودرو کفپوش نمی‌گذارند یا از کفپوش های لیز و لغزنده استفاده می‌کنند. موارد یاد شده می‌توانند سبب ناراحتی رانندگان در زمان رانندگی شده و تمرکز آن ها را بکاهند.

اهمیت خرید چرم فرمان خودرو

همان طور که پیشتر اشاره شد، چرم فرمان یا همان دور گیر و یا روکش فرمان به عنوان محصولی کاربردی شناخته می‌شود. اما کاربرد این محصول تنها  به دلیل زیبایی و یا حفظ ظاهر خودرو نیست.

به طور مثال بسیاری از رانندگان ترجیح می‌دهند که فرمان خودرو را با اندازه های بزرگتری جایگزین کنند. در مقابل قوانین راهنمایی و رانندگی مانعی برای این تغییرات هستند. انتخاب روکش های فرمان می‌تواند یک راهکار آسان و ارزان قیمت برای تغییر سایز فرمان باشد.

در گذشته فرمان ها از نس های نرمتری ساخته می‌شدند که دست راننده به راحتی روی ان قرار گیرد. اما الان از پلاستیک های فشرده و سختی استفاده می‌شود که معایب بسیاری به همراه دارند. به طور مثال طول عمر کمی دارند و دستان راننده روی آن ها سر می‌خورد. حتی تعریق دستان راننده سبب ماهش تمرکز وی خواهد شد.

تنوع محصولاتی که در زمان خرید چرم فرمان خودرو با ان رو به رو می‌شوید کم نیست. انواع این روکش ها را در سه مدل زیر می‌توان دسته بندی کرد:

✔روکش فرمان حلقه‌ای : از دو بخش رویه و حلقه تشکیل شده است. قسمت رویه تنوع فراوانی از جنس دارد و قسمت حلقه می‌تواند از جنس های فلزی مانند فولاد های تزریقی ساخته شده باشد.

✔روکش فرمان دوختی : با نخ و سوزن به فرم زیگ زاگ (زیگزال) دوخته می‌شود.

✔روکش فرمان بندی : مانند طناب یا بند بوده و به صورت مارپیچی روی فرمان بسته خواهد شد. با این که طول عمر خوبی داشتند ولی همچنان در زیر دستان راننده احساس نا خوشایندی را القا می‌کردند و برای همین دیگر مورد استقبال نیستند.

دیگر دسته بندی ها شامل جنس و طرح می‌شوند. به طور مثال طبقه بندی جنس آن شامل چرم، سیلیکونی و پارچه های خز دار است. طرح های این محصولات هم شامل انواع مختلفی مانند ساده و یا طرح فانتزی دارد.

مزیت هایی که خرید چرم فرمان خودرو  به دنبال دارد غیر قابل گذشت است. مهمترین این ویژگی ها را در فهرست زیر می‌توانید ببینید:

✔ قابلیت سفارش دادن برای انواع خودرو

✔ چرم درجه یک و خارجی

✔برای ست شدن رنگ فرمان با تریم داخلی خودرو و روکش صندلی ها

✔جلوگیری از پوسته پوسته شدن فرمان خودرو

✔ جلوگیری از لیز خوردن دستان راننده

✔ جلوگیری از تعریق دستان راننده

✔ بسیار خوش دست شدن فرمان و بالا رفتن گریپ در دست

✔ عدم جذب حرارت خورشید

✔ حفظ چرم اصلی فرمان

روش انتخاب و خرید چرم فرمان خودرو

این محصول باید از  چرم درجه یک تهیه شود. استفاده از چرم خارجی در زمان دوخت و برش این روکش های چرمی، ظاهری زیبا و جلوه‌ای شیک به فرمان می‌بخشد. علت را هم در این می‌توان دانست که این نوع چرم ها از ظرافت خاصی برخوردار بوده و باعث می‌شوند که کاملا روی فرمان نشسته و جذب آن گردند. کیفیت این محصول درتصویر نیز قابل مشاهده است.

یک چرم فرمان خوب نباید زیر دستان راننده زمخت به نظر برسد. و در تناسب با فضای داخلی خودرو بوده و ظاهر جذاب ببخشد. به علاوه چرم هیچ وقت از مد نمی‌افتد و همیشه لوکس است. به طور کلی می‌توان گفت انتخاب محصولات چرمی نشان از سلیقه‌ی عالی در کنار کیفیت است.?

خرید چرم فرمان خودرو روش نگهداری آسان و کم هزینه‌ای دارد. کافی است از همان روغن نگهداری از چرمی که برای تمیز کردن داشبورد یا روکش های چرمی صندلی خودرو استفاده می‌کنید، برای تمیز کردن چرم فرمان به کار بگیرید. فراموش نکنید این کا را به صورت دوره‌ای تکرار کنید. بهترین زمان برای تمیز کردن چرم فرمان پس از صفر شویی و کارواش است.

توجه کنید! پیش از واکس زدن یا روغن زدن چرم فرمان، گرد و غبار روی آن را کامل پاک کنید. پس از واکس زدن هم با دستمال تمیز دیگری مقدار اضافی را از روی فرمان پاک کنید.

خرید چرم فرمان خودرو

روش نصب روکش فرمان خودرو

توجه داشته باشید که هر چقدر هم برای انتخاب بین رنگ و طرح وقت در هنگام خرید چرم فرمان خودرو وقت بگذارید اما در زمان نصب چرم فرمان دقت نکنید، زحمت های شما به هدر می‌رود. برای همین است که برای دوخت چرم فرمان باید از فرد ماهر کمک بگیرید. همچنین دوخت باید با نخ های هم رنگ با استحکام بالا انجام شود.

یکی از مهمترین مرحله های های نصب، بخش اندازه گیری است. برای اندازه گیری نیز بهتر است متر را از لبه‌ی بیرونی در جهت قطری قرار دهید. سپس به اندازه‌ی 3 تا 5 میلی متر را هم به اندازه گیری خودتان اضافه کنید تا درز های دوخت داخلی فرمان را هم پوشش دهد. به طور میانگین این اندازه از بازه‌ی 31 تا 41 سانتی متری در خودرو های مختلف را شامل می‌شود.

با توجه به برش هایی که انجام شده است و ابعاد فرمان، باید جای سوزن را هم با دقت تعیین کرد. نوع دوخت روکش فرمان حتما باید زیگ زاگ باشد. اگر این دوخت ها دقیقا در وسط جانمایی های تعیین شده قرار نگیرد، دیگر زیبایی خودرش را نمی‌تواند حفظ کند. پس مجبور خواهید بود بخش هایی را بشکافید و دوباره از اول دوخت بزنید. که این کار بر زیبایی روکش تاثیر منفی می‌گذارد.

 

برای خرید چرم فرمان خودرو  روی میلادکاور حساب باز کنید.

برچسب‌ها :
 • پاسخ
  ❤️ Здравствуйте,на ваше имя выслали подарок. Пройдите по ссылке - https://forms.yandex.ru/cloud/62b713466855cca634ae6e31/?hs=f69a8d2ff8e5f048b7e12fbb623edb7a& ❤️ 2 سال پیش

  knq8au

 • دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند

  enemad-logo
  با ما در تماس باشید